Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan

Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan

Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan to bez wątpienia obowiązkowy punkt wycieczki. Szczególnie polecam to miejsce dla miłośników fotografii, ponieważ zdjecia tu wychodzą bajeczne. 

Odległość z Ao Nang do Khao Sok wynosi 150 km, które my przejechaliśmy  autostopem, jednak spokojnie można skorzystać z usług busów, które tam kursują. Park Narodowy Khao Sok zajmuje powierzchnię 739 km2. Na jego obszarze znajduje się jeden z najstarszych na świecie dziewiczych lasów tropikalnych, który ma około 160 milionów lat oraz jezioro Cheow Lan.

Jezioro Cheow Lan

Godnym uwagi jest fakt, że jezioro jest sztucznie utworzone, a jego powierzchnia wynosi 185 km2. Pierwotnie powstałe dla zaspokojenia potrzeb pozyskania źródła energii elektrycznej. Obecnie wydaje się, że rejs po jego wodach stał się jedną z lepszych atrakcji turystycznych w Tajlandii, przede wszystkim z uwagi na rewelacyjne krajobrazy, a także fenomenalny koloryt wody.

Park Narodowy Khao Sok i Cheow Lan. Rejs po jeziorze

Rejs po jeziorze z miejscowości Khao Sok można zorganizować na dwa sposoby:

A. Skorzystać z usług biur podróży, które sprzedają tripa wraz z dojazdem za 220 zł wzwyż za osobę. Taką wycieczkę można kupić na miejscu bądź online.

B. Zorganizować sobie samemu wycieczkę „po kosztach”.
My tak zrobiliśmy i niewątpliwie jest to najtańsza opcja. Sumując wszystkie wydatki wycieczka wyniosła nas po 110 zł od osoby, czyli połowę mniej niż oferowały biura podróży. Już opisujemy, jak tego dokonać.

Po pierwsze należy wynająć skuter, którym dostaniemy się na teren jeziora za 30 zł (250 batów) na dzień. Na miejscu ogarnąć inne osoby, które będą chętne, żeby wynająć z wami łódkę. Tym sposobem podzielimy koszty na kilka osób. Nam udało się dobrać 4 osoby i to w okresie, gdy w kraju nie było dużo turystów. W związku z tym, wydaje się, że w sezonie nie powinno być z tym większych problemów. Warto wiedzieć, że na łódce może przebywać maksymalnie 8 osób, dlatego koszt wycieczki może być jeszcze niższy niż podane przez nas 110 zł na osobę. Ze względu na fakt, że Dustin jest otwartą osobą, szybko ograną współtowarzyszy podróży. 

Nasz 5 godzinny plan wycieczki obejmował:

A.Rejs po jeziorze (2,5 godziny).
B. Zwiedzanie jaskini (0,5 godziny).
C. Chillout na przystani przy domkach na wodzie
(2 godziny). W ogóle w tych domkach można zarezerwować nocleg, który bez wątpienia musi być sztosem. Link do domków podaje po prawej. https://khaosoklake.com/floating-bungalows-khao-sok-raft-houses-thailand

Serdecznie wszystkim polecamy wybranie się w rejs po jeziorze Cheow Lan, gdzie możemy podziwiać wapienne formacje skalne wyłaniające się z wody, niezliczoną ilość jaskiń i fenomenalny, szmaragdowy kolor wody. Z pewnością największym i jedynym minusem naszej wycieczki była za długa przerwa na przystani.

Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.
received_1108502759808120
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.

Park Narodowy Khao Sok 

Z miejscowości Khao Sok, gdzie się zatrzymaliśmy na noc, można było wybrać się na trekking po dżungli. My tego nie zrobiliśmy, ponieważ uznaliśmy, że zwyczajnie nam się nie chce 😋 Mieliśmy dzień lenia, w który mieliśmy ochotę nic nie robić. Ale uwierzcie, w przeciągu naszej 3,5 miesięcznej podróży mieliśmy takich dni naprawdę niewiele. Informacyjnie- wstęp do parku kosztuje 36 zł od osoby. Słyszeliśmy, że aby wybrać się na wycieczkę do dżungli trzeba wykupić usługi przewodnika. Nie jest to potwierdzona informacja, dlatego przed wycieczką warto to zweryfikować.

Wnioskując, co byśmy zmienili? 

Znaleźlibyśmy nocleg bliżej jeziora Cheow Lan, ponieważ z atrakcji Parku Narodowego Khao Sok w miejscowości Khao Sok nie skorzystaliśmy. W związku z tym nasz pobyt skrócilibyśmy do 1 noclegu bądź wycieczki jednodniowej.

Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan
received_1101575260733452
Park Narodowy Khao Sok i jezioro Cheow Lan.

Na zakończenie dodam, że w głównym menu w zakładce PODRÓŻE -> TAJLANDIA znajdziecie wszystkie miejsca, w Tajlandii, które odwiedziliśmy. W związku z tym możecie to potraktować, jak przewodnik/ plan podróży, który możecie wykorzystać. Kolejnym miejscem na mapie Tajlandii, do którego sie udaliśmy to Bangkok. 

Prowincja Krabi to kapitalne widoki, cudna plaża Railay i jasknia wypełniona rzeźbionymi penisami.
Railay Beach
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Chiang Mai
https://bezkonca.com/wyspa-koh-chang-relaks-i-chill/
Ko Chang
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Doi Inthanon
https://bezkonca.com/phuket-co-koniecznie-zobaczyc/
Phuket
Phayao, Nan & Doi Phu Kha- Zwiedzanie Północy Kraju.
Doi Phu Kha

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz