Pretekst, aby wrócić do Tajlandii

Pretekst, aby wrócić do Tajlandii

Pretekst, aby wrócić do Tajlandii. Bez wątpienia naszą wymówką, aby wrócić do Tajlandii są miejsca, których nie zdążyliśmy odwiedzić. Oczywiście był to nasz chytry plan, żeby stworzyć sobie otwartą furtkę do powrotu. Ponadto w poniższym tekście znajdziecie miejsca, a konkretnie jedno, które raczej odradzamy zwiedzić. Pamiętajcie, co zobaczone, nie da się odwidzieć :p. Następnie na końcu podałam kilka pomocnych informacji przy podróżowaniu do Tajlandii.

POLECANE MIEJSCA, KTÓRYCH NIESTETY NIE UDAŁO NAM SIĘ ZWIEDZIĆ

wySPY

pozostałe

MIEJSCA, KTÓRYCH NIE POLECAM

Pretekst, aby wrócić do Tajlandii
Pretekst, aby wrócić do Tajlandii

Jedynym miejscem, które bardzo nie przypadło mi do gustu to Pattaya.  

Zdaje sobie sprawę z tego, że dla niektórych to, co przeczytają poniżej  będzie bardziej reklamą tego miejsca. No coż, każdy z nas jest inny i przez to świat jest piękny :).
Kurort wypoczynkowy Pattaya znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości od Bangkoku (150 km). Bez problemu dostaniecie się tutaj autobusem.

Naomiast teraz chciałabym przejść do tego, dlaczego nie polecam tego miejsca.

Dla mnie jest to miasto grzechu. I nie bierzcie mnie za świętoszkę, ale to co tam się dzieje, to jest dla mnie za dużo, za mocno. Bez wątpienia Pattaya plasuje się w pierwszej 3 imprezowych miejsc w Tajlanii. Słynie ona z imprez, klubów go-go, masaży tradycyjnych i tych niestandardowych oraz specjalnych show. Przechadzając się deptakiem zlokalizowanym koło plaży, czyli na „Beach Road”, w odległości około 2 km zliczyliśmy 90 kobiet do towarzystwa czekających na okazję. No nie. Poza tym aspektem, w ciągu dnia plaża również nie robi wrażenia, a to z uwagi na fakt, że jest brudna. Nigdzie indziej w Tajlandii poza Pattayą nie widziałam takiej plaży. W związku z tym spędziliśmy tylko jedną noc w Pattayi i to i tak za dużo.

DODATKOWE INFORMACJE

1. Po pierwsze, my jadąc do obcego kraju staramy się nauczyć podstawowych słów/ zwrotów w danym języku. Myślę, że jest to miły gest, który nie kosztuje nas wiele. Poniżej podaje 2 słowa, których będziemy używać najczęściej.

Saładii ka (wymowa)- tak witają się kobiety. Warto pamiętać, że Panowie zamiast końcówki „ka” używają „krap”. Czyli jest to takie polskie cześć.
Kop Kun– dziękuję.

2. Walutą obowiązującą w Tajlandii jest baht tajski. Przelicznik- 1 bat to 0,13 złotego, 100 bat 12,66 itd. (na dzień 22 lipca 2022)

3. Sklepy spożywcze:

7-Eleven- sklep, który można znaleźć na każdym rogu. Można porównać do takiej polskiej Żabki.
Big C– hipermarket z dobrymi cenami. Można też spotkać różne odnogi np. Mini Big C, znajdujące się często bliżej centrum, gdzie ceny są zbliżone do 7-Eleven.
Poza tym: Family Mart, Fresh Mart, Makro, Lotus’s. Również fajny i tani Super Cheap Market, który występuje tylko na Phuket, w Bangkoku i Chiang Mai.

Oczywiście jeżeli mamy tylko okazję warto wspierać małych przedsiębiorców, jednak chcąc trochę zaoszczędzić i będąc długo w podróży często staje się to bardziej skomplikowane i wybieramy sieciówki z tańszymi cenami.

4. Po więcej rad, czyli co przygotować jeszcze przed podróżą oraz co ogarnąć po przylocie, zapraszam tutaj.

5. Jeśli chcesz zobaczyć, ile pieniędzy wydaliśmy na wyjazd oraz życie w Tajlandii, kliknij tutaj.

Na koniec dodam, że w głównym menu w zakładce PODRÓŻE -> TAJLANDIA –> ATRAKCJE znajdziecie wszystkie miejsca, w Tajlandii, które odwiedziliśmy. W związku z tym możecie to potraktować, jak przewodnik/ plan podróży, który możecie wykorzystać w swojej podróży. 

Prowincja Krabi to kapitalne widoki, cudna plaża Railay i jasknia wypełniona rzeźbionymi penisami.
Railay Beach
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Chiang Mai
https://bezkonca.com/wyspa-koh-chang-relaks-i-chill/
Ko Chang
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Doi Inthanon
https://bezkonca.com/phuket-co-koniecznie-zobaczyc/
Phuket
Phayao, Nan & Doi Phu Kha- Zwiedzanie Północy Kraju.
Doi Phu Kha

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz