TAJLANDIA

Organizacja podróży do Tajlandii- jak to zrobić?

Z tego wpisu dowiesz się, co należy załatwić jeszcze przed podróżą, żeby była ona ekscytującą przygodą, a nie nerwówką.  

Chcesz się dowiedzieć, gdzie koniecznie musisz pojechać i co zobaczyć, a co raczej sobie odpuścić? Chcesz poznać kultowe miejsca na mapie Tajlandii, a także te mniej popularne? Zapraszamy do naszego  planu podróży.

Chcesz się dowiedzieć ile kosztuje życie w Tajlandii? A może chcesz oszacować, ile potrzebujesz $ na wyjazd? Z tego wpisu dowiesz się ile wydaliśmy przez 7 tygodni w Tajlandii.

Naszą przygodę z Tajlandią rozpoczęliśmy 3 lutego 2022 roku od wyspy Phuket, czyli od południa kraju. Dostaliśmy się na wyspę  lecąc liniami Malaysia Airlines z Colombo na Sri Lancę, na której spędziliśmy miesiąc czasu. W związku z pandemią nasz przylot do Tajlandii wymagał wiele zaangażowania przed i po przylotem. Ponadto musieliśmy wydać sporo kasy na testy covidowe (3 testy PCR dla 1 osoby, czyli około 650 zł na osobę). Oczywiście ogromnym plusem naszego położenia był fakt, że Tajlandia dopiero co otworzyła swoje granicę dla ruchu turystycznego po prawie 2 latach zamknięcia, dlatego nawet w bardzo znanych miejscach nie było tłoku.

Obecnie (na dzień 4.09.22), aby wyjechać do Tajlandii wymagane jest tylko okazanie certyfikatu potwierdzającego pełne zaszczepienie przeciw COVID-19 LUB okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR/laboratoryjnego testu antygenowego ATK (w języku angielskim) wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą. 

Prowincja Krabi to kapitalne widoki, cudna plaża Railay i jasknia wypełniona rzeźbionymi penisami.
Railay Beach
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Chiang Mai
https://bezkonca.com/wyspa-koh-chang-relaks-i-chill/
Ko Chang
https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Doi Inthanon
https://bezkonca.com/phuket-co-koniecznie-zobaczyc/
Phuket
Phayao, Nan & Doi Phu Kha- Zwiedzanie Północy Kraju.
Doi Phu Kha