Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wsypy

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy. Czy warto wybrać się na jedną z rajskich wysp Tajlandii? Jakie atrakcje czekają nas na miejscu?

Zwiedzanie słynnej wyspy Phi Phi Don. Zastanawiasz się czy warto wybrać się na jedną z rajskich wysp Tajlandii? Jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu? Czytając poniższy tekst bez trudu wysuniesz wnioski.

Zwiedzanie słynnej wyspy Phi Phi, jak dostać się z Phuket?

Z Phuket postanowiliśmy pojechać na znaną wyspę Ko Phi Phi Don, czyli jedną z wysp archipelagu Ko Phi Phi. Wyspa swoją sławę zawdzięcza pejzażom, jakie można spotkać w ofertach biur podróży. Zdecydowanie jest to wizytówka Tajlandii, która przywita Cię turkusową wodą, białym piaskiem, klimatycznymi łodziami zacumowanymi przy brzegu, bujną przyrodą i zapierającymi dech w piersiach wapiennymi skałami, które wyrastają z wody. Z Phuket na Phi Phi dostaniemy się promem bądź motorówką. Zdecydowana większość promów odpływa z przystani Rassada. Prom kosztuje około 55 zł i płynie 2 godziny. Motorówka 100 zł a droga trwa około godziny. Istnieją jeszcze pakiety, które oferują dodatkowo transfer spod hotelu na przystań. Bilety można kupić online, jak i na miejscu.

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy. Czy warto wybrać się na jedną z rajskich wysp Tajlandii? Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu?
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy. Czy warto wybrać się na jedną z rajskich wysp Tajlandii? Jakie atrakcje czekają na nas na miejscu?

Atrakcje i zwiedzanie Phi Phi 

Zacznijmy od tego, że wyspa jest tak cudowna, że można siedzieć godzinami na rajskich plażach wpatrując się w turkusową wodę morza Andamańskiego i nie robić nic więcej. Jednak, jako że miejsce jest bardzo turystyczne możemy skorzystać z wielu atrakcji oferowanych na wyspie.

Wybierz się na jeden z punktów widokowych

My uwielbiamy podziwiać krajobrazy o wchodzie i zachodzie słońca, dlatego często wiąże się to z wczesnymi pobudkami. Ale zawsze jest warto! 😉 Ponadto w godzinach porannych oraz wieczorem temperatury są do zniesienia, a ilość turystów mniejsza niż w ciągu dnia. Najlepszym punktem widokowy jest Phi Phi Viewpoint, na który pójdziemy około 30 min.

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.

Wyrusz na zorganizowaną wycieczkę długą łodzią

Jest to najlepszy sposób, aby zwiedzić miejsca, za które kochamy Phi Phi. Nie ukrywam, że dość mocno rozważaliśmy wzięcie udziału w takiej wycieczce z uwagi na jej koszt. Pomimo wszystko zdecydowaliśmy się na 6 godzinny rejs za około 250 zł za 2 osoby ( w tym wejściówki na Maya Bay 110 zł za 2 osoby), który kupiliśmy od właściciela noclegu, w którym się zatrzymaliśmy.

Plan wycieczki obejmował:

A. Rejs długą łodzią pomiędzy wysepkami

B. Snurkowanie

Snurkowanie to nic innego, jak podziwianie podwodnego świata spod powierzchni wody przy użyciu maski i rurki do oddychania. Przyznam, że było to jedno z piękniejszych doświadczeń w moim życiu, szczególnie, że nigdy przedtem nie miałam okazji snurkować. W wodzie widzieliśmy zachwycające kolorowe rybki; rozgwiazdy; jeżowce.

C. Wizytę na Maya Bay

Zatoka zawdzięcza swoją sławę głównie przez fakt, że na jej obszarze kręcono dużą część ujęć do filmu „Niebiańska plaża”, w którym to  główną rolę zagrał piękny i młody Leonardo DiCaprio ❤️ Jako ciekawostka dodam, że z uwagi na  rozgłos, jaki przyniósł film, miejsce to odwiedzało nawet 5 tysięcy osób dziennie. Zatoka zastała tak zanieczyszczona, że doprowadziło to do całkowitego zniszczenia ekosystemu. W konsekwencji zatoka została zamknięta w 2018 roku na 4 lata, aby umożliwić oceanologom i ekologom ratowanie ekosystemu. Niedawno, bo początkiem 2022 roku zatoka została z powrotem otwarta, jednak wprowadzono kilka zmian. Międzyinnymi ograniczono liczbę dziennych odwiedzających do 3 tys. osób, przy tym, że plaża jest otwarta od 10 do 16. Pływanie i snurkowanie zostały zabronione, a łodzie z turystami nie mogą cumować w zatoce.

D. Pobyt na małpiej wyspie, czyli Monkey Beach

Niestety to był najsłabszy punkt wycieczki, z uwagi na to, że po pierwsze na wyspie nie zobaczyliśmy żadnej małpy (nie żebyśmy specjalnie chcieli), a po drugie, że to miejsce nic więcej nie miało do zaoferowania.

E. Pływanie ze świecącym planktonem

Po zachodzie słońca, który podziwialiśmy z długiej łódki, zrobiło się na tyle ciemno, że zabrano nas na ostatni punkt wycieczki- pływanie ze święcącym planktonem. Ja tam żadnego świecącego planktonu nie widziałam, bo zamiast tego świeciłam biustem 🤦. Doszło do tego tak, że stojąc na łodzi gotowa do skoku do wody nagle poczułam, że klamra od mojego biustonosza zrobiła mi psikusa i pękła. Jak się domyślacie odsłaniając mój biust. W panice postanowiłam jak najszybciej wskoczyć do wody i tam próbować się ratować. To też nie było najlepszym pomysłem, ponieważ reszta naszej wycieczki już snurkowała z maskami szukając planktonu 😋.

Wracając do tematu. Zorganizowanych wycieczek jest wiele do wybory. Trzeba pamiętać, że stawki są ruchome. Można się targować, a jeżeli tego nie robisz możesz zapłacić więcej (jedna z par, z którą płynęliśmy  niestety sporo przepłaciła). Gdy jesteście większą ekipą również możecie spróbować zaproponować swoją cenę.
Oprócz wycieczek 6/8 godzinnych są też całodniowe. Także to już zależy od naszych preferencji oraz od budżetu, jakim dysponujemy.

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Snorking

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy. Wyrusz na wieczorną przechadzkę po plaży

To tam organizowane są takie atrakcję jak pokazy ognia. Oprócz tego można wyruszyć do klubu, napić się chłodnego piwka bądź drinka z wiadra 😉 (tak, rozmiary tych drinków są duuuże).

W Internecie czytałam wiele negatywnych  opinii dotyczących Phi Phi, jednak większość z nich dotyczyła imprezowego charakteru wyspy oraz ogromnego tłoku. Nam truno odnieść się do tych zarzutów, gdyż podróżowaliśmy po Tajlandii niedługo po ponownym otwarciu granic dla ruchu turystycznego, przez co tłoku nie było.

Co byśmy zmienili? Wybralibyśmy się dodatkowo na lekcje nurkowania i może zostalibyśmy trochę dłużej na wyspie (byliśmy 2 noce).

Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.
Wyspa Phi Phi Don- zwiedzanie słynnej wyspy.

Na zakończenie dodam, że w głównym menu w zakładce PODRÓŻE -> TAJLANDIA znajdziecie wszystkie miejsca, w Tajlandii, które odwiedziliśmy. W związku z tym możecie to potraktować, jak przewodnik/ plan podróży, który możecie wykorzystać w swojej podróży. Kolejnym miejscem na mapie Tajlandii, do którego sie udaliśmy to miasto i prowincja Krabi.


Prowincja Krabi to kapitalne widoki, cudna plaża Railay i jasknia wypełniona rzeźbionymi penisami.
Railay Beach

https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Chiang Mai

https://bezkonca.com/wyspa-koh-chang-relaks-i-chill/
Ko Chang

https://bezkonca.com/chiang-mai-i-love-it/
Doi Inthanon

https://bezkonca.com/phuket-co-koniecznie-zobaczyc/
Phuket

Phayao, Nan & Doi Phu Kha- Zwiedzanie Północy Kraju.
Doi Phu Kha

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz